اصفهان23

با دیده شوق اصفهان را دیدم/ آثار قشنگ باستان را دیدم/ با نصف دگر، دگر مرا کاری نیست/ صد شکر که این نصف جهان را دیدم

9 شهریور ماه قطارشهری اصفهان بارگیری می شود
نویسنده : بهزاد سلطانی - ساعت ۱۱:۳٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٤ امرداد ۱۳٩٢
 

تین نیوز | رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه واگن های متروی اصفهان توسط یک شرکت چینی ساخته شده و نهم شهریور ماه امسال قطار شهری اصفهان بارگیری می شود، اظهار داشت: تاکنون یک هزار میلیارد تومان برای اجرا و راه اندازی متروی اصفهان هزینه شده است.

عباس حاج رسولیها با بیان این مطلب گفت: تاکنون یک هزار میلیارد تومان برای متروی اصفهان هزینه شده است که حدود ۵۰ درصد از اعتبارات توسط شهرداری و مابقی از سوی دولت تامین شده است.
وی با اشاره به ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی در کلان شهر اصفهان افزود: راه اندازی قطار شهری و توسعه خطوط بی.آر.تی سبب توسعه حمل و نقل همگانی در این کلانشهر می شود.

مترو


رییس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: واگن های متروی اصفهان توسط یک شرکت چینی ساخته شده و نهم شهریور ماه امسال قطار شهری اصفهان بارگیری می کند.
حاج رسولیها در خصوص زمان بهره برداری از متروی اصفهان تصریح کرد: در آینده ای نزدیک مردم اصفهان طعم سوار شدن بر مترو اصفهان را می چشند.
وی با اشاره به تاخیر در اجرا و راه اندازی متروی اصفهان خاطرنشان کرد: مشکلات کمبود اعتبارات از مهمترین دلایل تاخیر در راه اندازی متروی کلانشهر اصفهان محسوب می شود.
رییس شورای اسلامی شهراصفهان با بیان اینکه تا پایان امسال شمال خط متروی اصفهان راه اندازی می شود، ادامه داد: ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر برای راه اندازی این پروژه نیاز است.
حاج رسولیها اضافه کرد: سه خط برای پروژه متروی اصفهان مصوب شده و امیدواریم اعتبارات مورد نیاز برای اجرا و راه اندازی این طرح تامین شود.
وی بیان داشت: مشکلات حمل و نقل عمومی در کلانشهر اصفهان نسبت به سایر کلانشهرهای کشور حاد نیست، اما راه اندازی پروژه هایی مانند مترو سبب توسعه حمل و نقل عمومی این کلانشهر می شود.
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: دولت طی سال های گذشته با کمبود اعتبار مواجه بوده و به این دلیل طی دوسال گذشته تنها ۵۰ درصد از اعتبارات دولتی برای کمک به شهرداری اختصاص یافته است.


 
 
جشن شکرگزاری افتتاح میدان امام علی (ع) در اصفهان برگزار شد
نویسنده : بهزاد سلطانی - ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٤ امرداد ۱۳٩٢
 

اطلاعات: جشن شکرگزاری افتتاح میدان امام علی(ع) با حضور اقشار مختلف مردم و توسط هیات‌های مذهبی در اصفهان برگزار شد.

برگزاری آیین بهره‌برداری رسمی از طرح احیای میدان امام علی(ع) با توجه به این که این طرح جنبه ملی و بین‌المللی دارد، مقرر شده است در مراسمی باشکوه و با حضور میهمانان و کارشناسان خارجی و مقامات بلند پایه کشور و مردم به بهره برداری برسد.‏

میدان امام علی علیه السلام  

‏ نماینده‌ مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی درمراسم افتتاح مردمی این میدان گفت: از افرادی که حقی از آن‌ها در جریان اجرای پروژه میدان امام علی(ع) ضایع شده است یا هنوز حق‌ خود را دریافت نکرده‌اند، عذرخواهی می‌کنم.

حمیدرضا فولادگر افزود: با مصوبه مجلس ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای این پروژه توزیع شد. وی با اشاره به این‌که تا‌کنون دو فاز از سه فاز پروژه میدان امام علی(ع) پایان یافته و اجرای فاز سوم نیز شروع شده است، ادامه داد: بدون مشارکت مردم اجرای این طرح در این منطقه وجود نداشت و آنچه انجام داده‌ایم فقط برای مردم بوده است.


 
 
حال و هوای این روزهای اصفهان و زاینده رودی که باز رفته است
نویسنده : بهزاد سلطانی - ساعت ۱:٤٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٤ امرداد ۱۳٩٢