اصفهان23

با دیده شوق اصفهان را دیدم/ آثار قشنگ باستان را دیدم/ با نصف دگر، دگر مرا کاری نیست/ صد شکر که این نصف جهان را دیدم

جشنواره گل محمدی در شب بعثت خاتم الانبیاء در کاشان آغاز شد
نویسنده : بهزاد سلطانی - ساعت ۱:٠٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٦ خرداد ۱۳٩۳
 

به گزارش ایرنا، هزاران نفر از مردم کاشان دوشنبه شب در شب مبعث حضرت محمد (ص) در ورزشگاه 15 هزار نفری امیرکبیر این شهر با عطر بعثت نبی مکرم اسلام(ص) جشنواره گل محمدی را آغاز کردند.
چراغ نخستین شب این جشنواره با عنوان ˈدر بهار علوی، از عطر نبوی تا شمیم مهدویˈ با حضور ˈعلیرضا افتخاریˈ هنرمند پیشکسوت موسیقی سنتی ایران روشن شد.
این جشنواره با حضور هنرمندان صدا و سیما، چهره های موسیقی ایران و هنرمندان تقلید صدا و طنز کشور به مدت هفت شب ادامه خواهد داشت.

در گوشه گوشه مناطق شمال استان اصفهان همچون دیگر نقاط این استان دیشب و امروز جشن مبعث رسول اعظم برپاست و هزاران نفر مردم شهرستان های آران و بیدگل، اردستان، کاشان و نطنز با حضور در اماکن مذهبی، عید سعید مبعث پیامبر اعظم اسلام حضرت محمد(ص) را به یکدیگر تبریک گفتند.


 
 
شمار گردشگران خارجی اصفهان افزایشی چشمگیر داشته است
نویسنده : بهزاد سلطانی - ساعت ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٦ خرداد ۱۳٩۳
 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان؛ رسول زرگرپور روز دوشنبه در پنجاه و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان ضمن تبریک عید سعید مبعث، ابلاغ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ابقای مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان را قرائت کرد.
استاندار اصفهان با اشاره به دستور کار این جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در خصوص فرهنگ در گردشگری اظهار داشت: بر اساس منابع بین المللی کشور ایران از نظر جاذبه های تاریخی و میراثی ردیف10 کشور برتر دنیا و از نظر جاذبه های طبیعی در ردیف 5 کشور اول دنیا مطرح است.
وی افزود: با این وجود از نظر جذب گردشگر خارجی در رتبه 90 قرار داریم و این به هیچ وجه با ظرفیت ها و قابلیت های بالقوه جمهوری اسلامی ایران بالاخص استان اصفهان تناسب ندارد.

زرگرپور تصریح کرد: با توجه به تحولات سیاسی صورت گرفته در چند ماه اخیر و سفرهای هیات های بلند پایه خارجی، بالاخص از کشورهای اروپایی شاهد رشد 130 درصدی حضور گردشگران خارجی ظرف دو ماه گذشته نسبت به مدت مشابه در شهر و استان اصفهان می باشیم.