اصفهان23

با دیده شوق اصفهان را دیدم/ آثار قشنگ باستان را دیدم/ با نصف دگر، دگر مرا کاری نیست/ صد شکر که این نصف جهان را دیدم

جشن شکرگزاری افتتاح میدان امام علی (ع) در اصفهان برگزار شد
نویسنده : بهزاد سلطانی - ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٤ امرداد ۱۳٩٢
 

اطلاعات: جشن شکرگزاری افتتاح میدان امام علی(ع) با حضور اقشار مختلف مردم و توسط هیات‌های مذهبی در اصفهان برگزار شد.

برگزاری آیین بهره‌برداری رسمی از طرح احیای میدان امام علی(ع) با توجه به این که این طرح جنبه ملی و بین‌المللی دارد، مقرر شده است در مراسمی باشکوه و با حضور میهمانان و کارشناسان خارجی و مقامات بلند پایه کشور و مردم به بهره برداری برسد.‏

میدان امام علی علیه السلام  

‏ نماینده‌ مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی درمراسم افتتاح مردمی این میدان گفت: از افرادی که حقی از آن‌ها در جریان اجرای پروژه میدان امام علی(ع) ضایع شده است یا هنوز حق‌ خود را دریافت نکرده‌اند، عذرخواهی می‌کنم.

حمیدرضا فولادگر افزود: با مصوبه مجلس ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای این پروژه توزیع شد. وی با اشاره به این‌که تا‌کنون دو فاز از سه فاز پروژه میدان امام علی(ع) پایان یافته و اجرای فاز سوم نیز شروع شده است، ادامه داد: بدون مشارکت مردم اجرای این طرح در این منطقه وجود نداشت و آنچه انجام داده‌ایم فقط برای مردم بوده است.


چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۷

به گزارش ایمنا، حسین جابرزاده انصاری یکی از اهالی محدوده میدان امام علی(ع) با اشاره به احیای میدان امام علی(ع) گفت: با تلاش شهرداری اصفهان میدان امام علی(ع) با قدمت ۸۰۰ سال که طی چندین دوره به دست فراموشی سپرده شده بود، احیا شد.
وی افزود: این میدان پر تردد با تاسیساتی پیچیده دارای ۸۰۰ مغازه است که نیاز به آزادسازی داشت و در صورتی که همت شهرداری اصفهان نبود این مرحله چندسال طول می کشید.
جابرزاده ادامه داد: این پروژه در کوتاهترین زمان به نتیجه رسید و لازم است از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار اصفهان ، سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری، شرکت مسکن سازان و میراث فرهنگی، شرکت های تاسیساتی و تمامی کارگران پر تلاش که تا این مرحله از کار همراه این پروژه بودند به خاطر انجام طرح تشکر کرد.
وی اضافه کرد: شهرداری منطقه ۳ و ساکنان این منطقه با تلاش و صبوری باعث شدند این طرح به بهترین شکل انجام شود.