اصفهان23

با دیده شوق اصفهان را دیدم/ آثار قشنگ باستان را دیدم/ با نصف دگر، دگر مرا کاری نیست/ صد شکر که این نصف جهان را دیدم

جشنواره گل محمدی در شب بعثت خاتم الانبیاء در کاشان آغاز شد
نویسنده : بهزاد سلطانی - ساعت ۱:٠٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٦ خرداد ۱۳٩۳
 

به گزارش ایرنا، هزاران نفر از مردم کاشان دوشنبه شب در شب مبعث حضرت محمد (ص) در ورزشگاه 15 هزار نفری امیرکبیر این شهر با عطر بعثت نبی مکرم اسلام(ص) جشنواره گل محمدی را آغاز کردند.
چراغ نخستین شب این جشنواره با عنوان ˈدر بهار علوی، از عطر نبوی تا شمیم مهدویˈ با حضور ˈعلیرضا افتخاریˈ هنرمند پیشکسوت موسیقی سنتی ایران روشن شد.
این جشنواره با حضور هنرمندان صدا و سیما، چهره های موسیقی ایران و هنرمندان تقلید صدا و طنز کشور به مدت هفت شب ادامه خواهد داشت.

در گوشه گوشه مناطق شمال استان اصفهان همچون دیگر نقاط این استان دیشب و امروز جشن مبعث رسول اعظم برپاست و هزاران نفر مردم شهرستان های آران و بیدگل، اردستان، کاشان و نطنز با حضور در اماکن مذهبی، عید سعید مبعث پیامبر اعظم اسلام حضرت محمد(ص) را به یکدیگر تبریک گفتند.


مردم ولایمتدار این مناطق با آذین بندی معابر و خیابان ها، برپایی مجالس جشن و توزیع شربت و شیرینی، فرخنده مناسبت مبعث رسول اکرم اسلام را گرامی داشتند.

امروز برخی مناطق زیارتی از جمله امامزاده حضرت سلطانعلی بن امام محمد باقر (ع) مشهد اردهال، امامزاده هلال بن علی (ع) آران و بیدگل، امامزاده آقا علی عباس (ع) بادرود نطنز و امامزاده اسماعیل (ع) اردستان با برپایی آیین های جشن و نیایش، شاهد عالیترین جلوه های اخلاص و ارادت مومنان به رسول گرامی اسلام بود.

در این آیین ها، روحانیان و خطبا با بیان شان و منزلت پیامبر ختمی مرتبت حضرت محمد (ص) در مورد فضائل اخلاقی و زندگانی آن بزرگوار و شرایط کنونی جهان اسلام مطالبی بیان کردند.

به مناسبت فرخنده مبعث حضرت ختمی مرتبت رسول گرامی اسلام، دهها زوج جوان نیز در نقاط مختلف استان اصفهان آغاز زندگی زناشویی خود را جشن گرفتند.

برپایی شب شعر بعثت نبی مکرم اسلام، قرائت قرآن کریم با حضور قاریان برتر کشور و اجرای تواشیح و سرود در وصف پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد (ص) از جمله برنامه های گرامیداشت شب بعثت آخرین فرستاده خدا بود.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی