تحویل نخستین سری اتوبوس‌های دوکابین تولید داخل به شهرداری‌های تبریز و اصفهان

نخستین سری اتوبوس‌های دوکابین تولید داخل توسط شرکت اسنا خودروی تبریز، طی مراسمی ویژه به شهرداری‌های اصفهان و تبریز تحویل داده شد.

به گزارش آوای تبریز به نقل از   خبرگزاری فارس ، جلیل هاشمی، مدیرعامل شرکت اسنا خودرو، ظهر امروز در مراسم تحویل اتوبوس‌های دوکابین به شهرداری‌های تبریز و اصفهان گفت: تنها خط تولید اتوبوس‌های دوکابین با فناوری‌های پیشرفته اروپایی برای نخستین بار در تبریز راه‌اندازی شده است.
وی با بیان اینکه در مرحله نخست، تعداد پنج دستگاه از اتوبوس‌های بی آر تی به شهرداری‌های اصفهان و تبریز تحویل داده می‌شود، افزود: در برنامه این شرکت برای سال آتی، تولید و تحویل تعداد 24 دستگاه اتوبوس دو کابین قرار دارد.
هاشمی در عین حال از انعقاد قرارداد با شهرداری‌های کلان شهرهای کشور برای تامین 400 دستگاه از اتوبوس‌های دوکابین خطوط بی آر تی خبر داد.
وی با بیان اینکه در این مرحله 30 درصد قطعات اتوبوس‌های مذکور تولید داخل هستند، ادامه داد: از سال آینده با مشارکت قطعه‌سازان این منطقه، سهم تولید داخل از این اتوبوس‌ها به 45 درصد خواهد رسید.
هاشمی افزود: مهم‌ترین بخش‌های اتوبوس‌های یاد شده شامل موتور، گیربوکس و سیستم مفصلی به دلیل نبود مشابه داخلی از آلمان وارد می‌شود.
مدیرعامل شرکت اسنا خودرو ظرفیت اسمی تولیدات این شرکت را 250 دستگاه در سال اعلام کرد اما یادآور شد: به دلیل محدودیت بازارهای داخلی، تولید سالانه 100 دستگاه انواع اتوبوس و مینی بوس در دستور کار این مجموعه قرار دارد.
وی کاهش قیمت تمام شده محصول، اشتغالزایی، انتقال تکنولوژی و ارج نهادن به تولید داخلی را از مهمترین دستاوردهای تولید اتوبوس‌های دوکابین در داخل خواند و افزود: این مجموعه با سرمایه‌گذاری 170 میلیارد ریالی تاکنون 150 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده اما این رقم در سال آینده به 300 نفر خواهد رسید.

/ 0 نظر / 45 بازدید