9 شهریور ماه قطارشهری اصفهان بارگیری می شود

تین نیوز | رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه واگن های متروی اصفهان توسط یک شرکت چینی ساخته شده و نهم شهریور ماه امسال قطار شهری اصفهان بارگیری می شود، اظهار داشت: تاکنون یک هزار میلیارد تومان برای اجرا و راه اندازی متروی اصفهان هزینه شده است.

عباس حاج رسولیها با بیان این مطلب گفت: تاکنون یک هزار میلیارد تومان برای متروی اصفهان هزینه شده است که حدود ۵۰ درصد از اعتبارات توسط شهرداری و مابقی از سوی دولت تامین شده است.
وی با اشاره به ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی در کلان شهر اصفهان افزود: راه اندازی قطار شهری و توسعه خطوط بی.آر.تی سبب توسعه حمل و نقل همگانی در این کلانشهر می شود.

مترو


رییس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: واگن های متروی اصفهان توسط یک شرکت چینی ساخته شده و نهم شهریور ماه امسال قطار شهری اصفهان بارگیری می کند.
حاج رسولیها در خصوص زمان بهره برداری از متروی اصفهان تصریح کرد: در آینده ای نزدیک مردم اصفهان طعم سوار شدن بر مترو اصفهان را می چشند.
وی با اشاره به تاخیر در اجرا و راه اندازی متروی اصفهان خاطرنشان کرد: مشکلات کمبود اعتبارات از مهمترین دلایل تاخیر در راه اندازی متروی کلانشهر اصفهان محسوب می شود.
رییس شورای اسلامی شهراصفهان با بیان اینکه تا پایان امسال شمال خط متروی اصفهان راه اندازی می شود، ادامه داد: ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر برای راه اندازی این پروژه نیاز است.
حاج رسولیها اضافه کرد: سه خط برای پروژه متروی اصفهان مصوب شده و امیدواریم اعتبارات مورد نیاز برای اجرا و راه اندازی این طرح تامین شود.
وی بیان داشت: مشکلات حمل و نقل عمومی در کلانشهر اصفهان نسبت به سایر کلانشهرهای کشور حاد نیست، اما راه اندازی پروژه هایی مانند مترو سبب توسعه حمل و نقل عمومی این کلانشهر می شود.
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: دولت طی سال های گذشته با کمبود اعتبار مواجه بوده و به این دلیل طی دوسال گذشته تنها ۵۰ درصد از اعتبارات دولتی برای کمک به شهرداری اختصاص یافته است.

/ 0 نظر / 8 بازدید