تکمیل مصلای اصفهان 300 میلیارد ریال بودجه نیاز دارد

وی با اشاره به اینکه هر میزان پول برای ساخت مصلی تزریق شود به همان نسبت کار پیش می‌رود، گفت: سازه‌ای که پس از 18 سال همچنان بلاتکلیف است، نیاز به مقاوم‌سازی دارد چرا که برخی قسمت‌های آن در حال فرسوده شدن است. البته در برخی قسمت‌ها این کار انجام شده است.
پرچمی در ادامه با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به این طرح بزرگ، افزود: اگر مسئولان دولتی همت می‌کردند به راحتی می‌شد از بودجه‌های خود استان این مصلی را ساخت اما تنها قول‌های زیادی داده شد و متاسفانه به هیچ‌یک عمل نشد.


وی با اشاره به اینکه 300 میلیارد ریال، مبلغ قابل توجهی برای ساخت این طرح نیست، اظهار داشت: البته تمام مسئولان استان به ویژه امام جمعه و استاندار زحمات زیادی برای ساخته شدن این طرح انجام دادند و پیگیر موضوع بودند اما پولی دست آنها نیست که بخواهند پرداخت کنند و این دولت است که باید برای این طرح که جزو طرح‌های مهر ماندگار است بودجه کافی در اختیار استان قرار دهد.
مدیرعامل مصلای اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان شهر طرح‌های بزرگ نیمه کاره است، تصریح کرد: برای مثال طرحی مانند متروی اصفهان که سال‌ها است در دست ساخت است، سبب شده تا صدای همه مردم بلند شود و مایه بدنامی اصفهان است.
وی اضافه کرد: در دور چهارم سفر رئیس جمهور به اصفهان، مصوب شد که 100 میلیارد ریال برای ساخت مصلی در نظر گرفته شود اما تاکنون هیچ خبری از این بودجه نشده و نامه آن روی میز وزیر ارشاد خاک می‌خورد.
پرچمی ادامه داد: برای تامین بودجه این طرح جلساتی به خیرین نیز داشتیم که آن هم تاکنون نتیجه‌ای در بر نداشته و خروجی جلسات مشخص نشده است.
وی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر درآمد بال‌ هایپر و سایر رقبات برای مصلای اصفهان گفت: بال هایپر در ماه حدود 60 تا 70 میلیون تومان برای مصلی درآمد دارد که این میزان صرف هزینه‌های جاری مصلی می‌شود.
مدیرعامل مصلای اصفهان با اشاره به اینکه تعمیر و نگهداری این طرح نیز هزینه‌های زیادی دارد، تصریح کرد: در موتورخانه مصلی بیش از یک میلیارد ریال سامانه گرمایشی و سرمایشی نصب شده که نیاز به مراقبت و نگهداری دائم دارد.
وی در پایان با اشاره به اینکه اصلی‌ترین مشکل مصلی بحث بودجه است، تاکید کرد: اگر 300 میلیارد ریال بودجه‌ای که مصلی برای ساخت نیاز دارد، تامین شود، تمام کارها به صورت مجزا قابل انجام است و ظرف حداکثر یک سال این طرح بزرگ به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان اصفهان

/ 0 نظر / 116 بازدید