سپاس و قدردانی از شهرداری

بسیاری از همشهریان می دانند که چندی است برای احداث ایستگاه مترو٬ در میدان امام حسین (علیه السلام) یا به قول خودمان دروازه دولت محدودیت ترافیکی به وجود آمده و تنها راه برای رانندگانی که از سمت چهارباغ پایین قصد حرکت به سمت میدان انقلاب دارند این است که وارد خیابان باب الرحمه شوند و پس از طواف ارگ جهان نما به حرکت خود در چهارباغ عباسی ادامه دهند.

بنا بر این٬ این روزها خیابان باب الرحمه پر ترافیک ترین روزگار خود را می گذراند.

 درباره بستن میدان به دلیل‌ احداث ایستگاه مترو هیچ کس اعتراضی ندارد و شهروندان این افزایش زحمت آمد و شد را به امید راه اندازی مترو تحمل می کنند اما جالب اینجاست که درست در همین وضعیت پر ترافیک خیابان باب الرحمه، شهرداری تصمیم به ترمیم پیاده روی این خیابان هم گرفته است! اکنون با بسته شدن پیاده رو٬ آن عابر پیاده و آن دوچرخه سواری هم که می توانستند از پیاده رو استفاده کنند مجبور شده اند به خیابان بیایند. 

روشن است که این وضع هم ایمنی عابران پیاده را به خطر می اندازد و هم اعصاب رانندگان را خرد می کند. هم در ذهن گردشگران خارجی تصویری از وضعیت نابسامان ترافیک در جهان سوم را به یادگار ثبت می کند.

لذا وظیفه خود دیدم که از شهرداری و شورای شهر بابت این نبوغ و استعداد٬ بابت این موقعیت شناسی و ابتکار٬ و بابت این وضعیت زیبا به شدت سپاسگزاری کنم. 

/ 0 نظر / 74 بازدید